Soutěže

Mistrovství světa v Cagliari na Sardinii 2019

Na MS 2019 jsem se ve své disciplíně audiotranscription posunula o 3 místa výš oproti MS v Berlíně, byla jsem 8. Opět jsem soutěžila za Transkript Online, kde si navzájem pomáhají nevidomí a neslyšící, což mi připadá jako skvělý podnikatelský záměr a fandím jim.

Splnila jsem si tím přání být na MS do 10. místa. Na MČR jsem první, co víc si přát? Rozhodla jsem se soutěžní kariéru na svém vrcholu ukončit.

Celkově jsem byla 16.

 

Úspěšné MR 2018 v úpravě textů

Na letošním MČR v úpravě textů jsem obhájila 1. místo v disciplíně Audiotranscription z roku 2016 výkonem 6202 hrubých úhozů. Při pěti chybách to je 5952 čistých úhozů.

Z 5 disciplín (Audiotranscription, Protokolování, diktát C-B-A, Real Time Competition a 30minutový opis) jsem se kromě C-B-A diktátu (4. místo) vždy umístila na stupních vítězů. V kombinaci disciplín jsem tudíž obsadila 2. místo.

Na to, že jsem letos stihla trénovat pouze praxí, je to výsledek nad očekávání. Nominovala jsem se na MS 2019, které se bude konat v červenci v Cagliari, hlavním městě Sardinie.

 

MS v úpravě textů v Berlíně

Úspěch v disciplíně Korespondence – 4. místo (medaile mi unikla o jeden bodík)

Disciplína Audiotranscription – 11. místo (první z ČR, 552 čistých úhozů). Zde bojuji proti technice ostatních soutěžících, tzn. proti akordové klávesnici a diktování hlasem. Ve standardní klávesnici mě porazil pouze 2. turecký vicemistr světa Hakan Kurt.

V disciplíně C-B-A (speech capturing) mám uznaných 5 minut diktátu, což stačilo na 13. místo.

V královské disciplíně TP (30minutový opis) jsem skončila na 15. místě s 622 čistými úhozy, ovšem velkým počtem chyb. Jedné německé soutěžící totiž asi 2 minuty před koncem zazvonil v průběhu opisu mobil a polovina z nás zvedla ruce nad hlavu, protože si myslela, že už je odpískán konec. Ti vepředu to neslyšeli, takže psali dál. Vrátila jsem se k opisu, ale bylo už těžké se soustředit.

Celkově jsem byla 18. ze 64 soutěžících.